Çevre düzenleme ve peyzaj uygulamalarında en önemli olan işlemler sonrası oluşturulan görsel ögelerin korunması ve uzun yıllar tazeligini korumasıdır. Peyzaj uygulamalarında görselliğin korunmasında en önemli etken otomatik sulama ve gübreleme sistemlerinin var olmasıdır. Uygulamada değerlendirilen bitki ve çevre düzenleme etkenleri sulanmaz ve zamınında bakımları yapılmaz ise çok kısa bir sürede orjinal görünümünü bozacaktır.

Tropical Peyzaj otomatik sulama sistemlerinin disiplinli bir şekilde kullanılması, bahçe veya peyzaj bölgesine uzun soluklu doğal bir canlılık kazandıracaktır. Tropical Peyzaj sulama ekipmanlarında kullandığı tüm malzemelerin suyun korezyon oluşturacağı tüm etkenlere gögüs gerebilecek birinci kalite olmasına özen göstermektedir. Kanal derinlikleri ve sulama memelerinin aralıklarının doğru düzeyde olmasınıda sağlayarak bütünsel korumayı elde etmiş olmaktadır.

Tropical Peyzaj Antalya‘ da ülke geneline tüm sosyal yaşam alanları, site ve villa bahçeleri, kamuya açık park alanlarını, refüj ve kaldırım kenarı bitisel alanları uygun projelendirme teknikleri ile hazırlamakta ve uygulama sonrası teknik ve ekipsel destek ile süresiz işinin arkasında durmaktadır.